مسمومیت های الکلی و اعتراف حکومتیها – میلاد رسائی منش

مندرج در ژورنال شماره ۴۵۹ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده کردن روی تلفن همراه)

در پی موج مسمومیت‌های الکلی در کشور و خصوصا در شهرهای کرج و هرمزگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به سایت دیده‌بان ایران گفت: “متاسفانه شاهد این هستیم که مصرف مشروبات الکلی دست ‌ساز در کشور، به طور روز افزونی در حال افزایش است و این غیرقابل انکار است. نمونه آن در کرج است و نتیجه آن آمار مرگ و مسمومیت‌های مدت اخیر است. وی افزود مصرف الکل در ایران حتی نسبت به کشورهایی که مصرف نوشابه های الکلی در آن‌ها آزاد است هم بیشتر است.

با این گفتمان جمهوری اسلامی به شکست یکی دیگر از سیاستهایش اعتراف کرد.  بنا به آمارهای منتشر شده نهاد های وابسته به حاکمیت، ایران یکی از بالاترین کشورها به لحاظ میزان مصرف مشروبات الکلی است. به همین‌میزان تقریبا روزی نیست که گزارش از مسمومیت و مرگ و‌ میر بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز مخابره نشود.

با نگاهی به سیاستهای کشور های پیشرفته دنیا که در آنها مصرف مشروبات الکلی برای افراد بالای ۱۸ سال آزاد است به وضوح میتوان دید، سیاست و ‌قوانینی در این کشورها به اجرا گذاشته میشود، که ضمن حفظ آزادی های فردی، خطرات ناشی از مصرف بی رویه الکل به حداقل برسد.

رژیم اسلامی از طرفی ظاهرا مصرف الکل را غیرقانونی اعلام کرده است و از طرف دیگر خود در بوجود آمدن بازار سیاه و قاچاق این کالا دست داشته و از این طریق سودهای کلان به جیب میزند. در عین حال با صدور احکام قرون وسطایی شلاق و اعدام، برای مصرف کنندگان، آنها را بطرف ساختن مشروبات خانگی و غیر استاندارد سوق میدهد و بدین طریق باعث و بانی این مرگ و میرها نیز همانا جمهوری کثیف اسلامی است.

جوانانی که با پرتاب عمامه، برداشتن حجاب، و رقص و شادی در خیابانها،  تمامی مظاهر مذهبی را به سُخره گرفته اند از این “نباید” هم عبور خواهند کرد. در جامعه ای آزاد و سالم، جامعه ای که در آن رقص و شادی تابو نباشد، آواز خواندن ممنوع نباشد، هیچکس بجرم باورهای متفاوتش مجازات نشود، مشروبخواری  ممنوع نخواهد بود و دیگر کسی بخاطر نوشیدن مشروبات الکلی مسموم کننده جانش را از دست نخواهد داد.

مردم برای برپائی و ساختن چنین جامعه ای عزمشان را جزم کرده اند و همانطور که اخطار داده اند تا سرنگونی جمهوری اسلامی از پای نخواهند نشست.

 

سردبیر این شماره نشریه ژورنال: آذر پویا

*سایت ژورنال را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید. در انتشار یادداشتهای ژورنال بکوشید journalfarsi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *