آغاز سال جدید با طنین مرگ بر دیکتاتور بر فضای شهرها – اطلاعیه سیاسی – خبری حزب کمونیست کارگری ایران

مندرج در ژورنال شماره ۳۷۵ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده کردن روی تلفن همراه)

نوروزتان پیروز

دو شب گذشته در آستانه تحویل سال ۱۴۰۲ در محلات مختلف تهران از جمله در تهرانسر، زیبا شهر، اکباتان و در شهرهای بسیاری از جمله کرج، مشهد، سقز، اشنویه، سنندج، بوکان، پیرانشهر، روستای چوروننه، دهگلان، ارومیه، مهاباد، ایذه، رضوانشهر، شیراز، سردشت، و رشت شعاردهی علیه حکومت از منازل بسیار گسترده بود. طنین شعارها نویدبخش سالی است که انقلاب، سرنگونی محتوم حکومت منفور و درمانده اسلامی را رقم خواهد زد. سال ۱۴۰۲ با طنین رسای مرگ بر دیکتاتور بر فراز خیابانهای سراسر ایران آغاز شد. در بسیاری از این شهرها جمعیت بسیاری از مردم به خیابان آمدند و با برافروختن آتش و رقص و شادی و با سر دادن شعارها ی “مرگ بر دیکتاتور”، “مرگ بر خامنه ای”، “امسال سال خونه سید علی سرنگونه”، “مرگ بر جمهوری اعدامی”، “زن، زندگی، آزادی” تداوم انقلاب را فریاد زدند و عزم جزم خود را برای سرنگونی جمهوری اسلامی اعلام کردند. در مناطقی از جمله در مهاباد مردم با نیروهای سرکوب درگیر شدند. در شهرهایی این جمع شدن ها بر مزار عزیزان جانباخته انقلاب صورت گرفت. قبرستان آیچی در سقز محل خاکسپاری مهسا امینی نماد انقلاب زن، زندگی، آزادی با فریاد مهسا، مهسا و ژن ژیان آزادی به التهاب در آمده بود. در بوکان نیز مادران دادخواهان جانباختگان اعتراضات اخیر با در دست داشتن تصاویر فرزندانشان بر سر مزار این عزیزان حاضر شدند.

در بسیاری از شهرها مردم با پهن کرده سفره هفت سین با نشانهای انقلاب، یاد و نام جانباختگان انقلاب زن زندگی آزادی را گرامی داشتند و یا با گذاشتن گل بر مزار جناباختگان انقلاب به استقبال سال تازه رفتند. همچنین در لحظه سال جدید جمعی از دوستان نیلوفر حامدی و الهه محمدی پشت دیوارهای زندان قرچک و در نزدیک ترین فاصله با عزیزانشان بودند و بدینگونه همبستگی خود را با دستگیرشدگان انقلاب اعلام داشتند.

فیلمهای بسیاری از رساتر شدن شعار مرگ بر خامنه ای در لحظه سال تحویل و نیز همزمان با سخنرانی خامنه ای در شهرهای مختلف از جمله از کرج و از مشهد منتشر شده است. روز یکم فروردین ماه نیز برپایی جشن نوروز در شهرهایی چون ارومیه و ماکو برقرار بود و همچون شبهای دیگر در بسیاری از محلات تهران از جمله در شهرک باقری، اکباتان، فرمانیه، دهکده المپیک، تهران غرب، گیشا، تهرانسر، تهرانپارس و در شهرهای دیگر هچون کرج، مشهد، شیراز، شعارهای ضد حکومتی سر داده شد.

گوهر عشقی، مادر زنده یاد ستار بهشتی که بدست جانیان جمهوری اسلامی به قتل رسیده، نیز با انتشار تصویری از خود در کنار مزار پسرش در حالی که تصویری از سیدمحمد حسینی را در دست داشت، در توییتی سال نو را تبریک گفت و نوشت: “بهار طبیعت و نوروز باستانی، بر شما خجسته باد”.

 

 

سردبیر این شماره نشریه ژورنال: سوسن صابری

*سایت ژورنال را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید. در انتشار یادداشتهای ژورنال بکوشید journalfarsi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *