اعتراض فمن به بازگشت گشت ارشاد – سینا پدرام

مندرج در ژورنال شماره ۴۷۹ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده کردن روی تلفن همراه)

دو عضو گروه فمن در آلمان به بازگشت گشت ارشاد اعتراض كردند.

اين دو زن بر روى پلاكاردها و بدن خود نوشته بودند: “گشت ارشاد (پليس اخلاق) بازگشته است. هيچ چيز اخلاقى در سركوب زنان وجود ندارد. انقلاب ادامه دارد.” در پلاكارد ديگرى نوشته شده بود “سپاه پاسداران يك جريان تروريستى است و بلادرنگ بايد در ليست گروهاى تروريستى در آلمان قرار بگيرد”.

خواستهاى اين دو زن شجاع خواستهاى ميليونها زن و مردم است كه زندگى آنان توسط رژيم اشغالگر اسلامى به گرو گرفته شده است. اين دو فعال گروه فمن كه به خاطر اعتراضات “برهنه” خود مورد توجه جهانيان قرار گرفته اند، به درست به دو مطالبه محورى و مركزى در انقلاب زن زندگى آزادى انگشت گذارده اند.

مسئله حجاب اجبارى و سركوب زنان سنگرى است ويران شده براى رژيم اسلامى. سنگرى كه با فتح آن فاتحه رژيم خوانده ميشود و درست از همين رو به جدال مركزى بين مردم و رژيم اسلامى تبديل شده است. مردم ايران نميتوانند آزاد باشند تا زمانى كه زنان در ايران به آزادى برسند. هر عرصه از زندگى و فعاليت اجتماعى سياسى – فرهنگى و حتى اقتصادى تابعى از مسئله “زن” و بخصوص حجاب اجبارى شده است. اخراج از محيط كار، اخراج و تعليق فعالين دانشجويى، دادگاهى و حبس بازيگران و فعالين سينمايى كه مخالف حجاب اجبارى هستند، توقيف جشنواره ايسفا به خاطر “كشف حجاب” سوسن تسليمى هنرپيشه زن و يا پوستر اين جشنواره كه توسط طاها ذاكر براى حكايت از مطالبات زنان طراحى شده است و هزاران مورد ديگر نه تنها عجز رژيم را در سركوب انقلاب نشان ميدهد، بلكه نشان دهنده تعميق فزاينده مطالبات زنان در تمامى سطوح است.

مبارزات مردم ايران در كشورهاى اروپايى و غربى سنگر ديگريست كه رژيم سالهاست عجز خود را در مقابل آن نشان داده است. جدالِ سنگر به سنگرى در خيابانهای ايران شروع شده است كه تعرض و مقاومت زنان و مردان در مقابل تعرض اراذل “گشت ارشاد” رژيم اسلامى را زمين گير كرده است. يك نگاه در مدياى اجتماعى و ويديوهاى ارسالى نشان ميدهد كه اين حمله رژيم برايش پر هزينه خواهد بود. دستپاچگى و تناقضات رفتارى و گفتارى سران رژيم حاصل اين مقاومت و تعرض دليرانه مردم و بخصوص زنان در ايران است. بزودى شاهد اين خواهبم بود كه اين اوباشان به دنبال “سوراخ موش” خواهند بود. تاثيرات انقلاب زن زندگى آزادى آنچنان فراگير است كه در عرصه جهانى همياران و همسنگران خود را يافته است. با قدردانى از فمن كه تا پيروزى انقلاب، همسنگر، يار و در كنار مردم ايران ايستاده است.

 

سردبیر این شماره نشریه ژورنال: کیوان جاوید

*سایت ژورنال را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید. در انتشار یادداشتهای ژورنال بکوشید journalfarsi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *